Çerçevenin boyutuna ve şekline uyum sağlayan yenilikçi optik tasarım

Teknolojisi yakın görüș esnasında hastanın konverjansına göre gözlük camının okuma bölgesini ayarlamaktadır. Bu teknoloji göz bebekleri arasındaki mesafe, kol uzunluğu, konverjans / diverjans bozuklukları gibi fizyolojik özellikler ile yașam tarzı, çalıșma türü, hobiler vb. gibi özellikler gibi bireysel farklılıkları ortadan kaldıran bir gözlük camı sunmaktadır.
EKOSİSTEM

Stilinize uyan VARİLÜX camlar mı istiyorsunuz?

Gözlük çerçevesi modası genel moda trendleriyle aynı hızda değişmez fakat bir gerçek var: Gözlük çerçevesi modası genel moda trendleriyle aynı hızda değişmez fakat bir gerçek var: Daha büyük gözlük çerçeveleri kesinlikle gittikçe yeniden popüler oluyor. Bu trendi takip etmek istiyorsanız, varilüx gözlük camlarınız için bu bir sorun olabilir.

Deneyimli varilüx gözlük camı kullanıcılarının bildiği üzere her varilüx gözlük camı tasarımı her çerçeveye uymaz. Sonuç: Camlar gözlük çerçevesine takılırken, varilüx gözlük camlarındaki alanlar çerçevenin dışında kaldığı için görme kalitenizden ödün vermeniz gerekebilir. Gözlerinizi farklı görme alanları arasında hareket ettirmeyi yeniden öğrenmeniz gerekeceğinden küçük bir çerçeveden büyük bir çerçeveye geçişte ayrıca alışma sorunları da yaşayabilirsiniz. Yakın görme alanı birdenbire gözlük camında daha aşağılarda yer alacaktır! Bu, gözlerinizin alışması gereken bir durumdur.

Eski progresif gözlük camlarınızla daha küçük çerçevede görmeniz. Gözleriniz yakın görme için işaretli alandan (sarı nokta) bakmaya alışmıştı.

Yeni, daha geniş gözlük çerçeveniz ve geleneksel progresif gözlük camlarınızla daha aşağıda bir pozisyonda yer alan ve görme davranışınızı değiştirmenizi gerektiren bir alandan (kırmızı nokta) bakıyorsunuz.

Optimize edilmiş progresif gözlük camı rahat yakın görmenin (mavi nokta) keyfine yeniden varmanızı sağlıyor. Yeniden adapte olmanıza ve alışmanıza gerek yok.

DİĞER VARİLÜX CAMLAR