VARİLÜX

YENİ VARİLÜX

Doğa, sağduyuda, insan tarafından değişmemiş özleri ifade eder; Uzay, hava, nehir, yaprak. Sanat, bir evde, bir kanalda, bir heykelde, bir resimde olduğu gibi, aynı şeylerle kendi iradesi karışımına uygulanır. Ama birlikte aldığı işlemler o kadar önemsiz, biraz yontma, pişirme, yamalama ve yıkama, insan zihnindeki dünyanınki kadar büyük bir izlenimle, sonucu değiştirmiyor.

Mevcut gözlük camı tasarımları, her kullanıcı için aynı tasarımı sunar. Bu konsept, hastaları görüş ihtiyaçlarında çeşitliliği dikkate almaz ve tek prototipin ürün serisinin tamamına uygulanan, tek tasarım konseptine dayalıdır. BY OPTİK optik anlaşmalı cam fabrikaları, kullanıcıya göre çeşitlilik gösteren görüş ve kullanım ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir. Bu yeni eknolojiyi kullanarak her biri ayrı olan konsepti sayesinde rahat ve kusursuz göz gözlük camına sahip olacaklarını garanti eder.

Araştırma Bulguları

Yakın Görüş; Yakın/okuma alanının önemi, presbiyopların yaşıyla birlikte artar. 60 yaş ve üzerindeki kullanıcılar, bu alanı daha çok tercih eder. 

Dijital Görüş; Presbiyopların yaşı arttıkça dijital alanın önemi azalır. Bu durum, genç presbiyopların gün içinde akıllı telefonlarını yaşlı presbiyoplara göre daha uzun saatler boyunca kullanmasıyla kanıtlanmıştır. 

Orta Mesafe Görüş; Orta görüş alanı, genç ve yaşlı presbiyoplar için büyük önem taşırken bu alan kullanımı yaşla birlikte azalır. 

Mesafe Geçiş Sıklığı; Genç presbiyoplarda, dijital cihazların aktif kullanımı nedeniyle görüş alanları arasında geçiş sıklığının daha yüksek olduğu belirlendi. 

Uzak Görüş; Her yaştan presbiyoplar, günde ortalama aynı süre boyunca uzak görüş alanını kullanır ve bu süre yaşla birlikte biraz artmaya başlar.

Araştırma Sonuçları

Araştırma bulguları, ayrı görüş alanı ihtiyaçları ve kullanıcıların Visual Age  profili arasında belirgin bir ilişki olduğunu ortaya çıkardı. Böylece her Visual Age  grubunun farklı görüş tercihlerine ve ihtiyaçlarına sahip olduğu anlaşıldı.

Bu sonuç, “herkes için aynı” çözümü sunan mevcut progressive gözlük camı tasarımlarıyla günümüzün bireysel presbiyobi ihtiyaçlarının çeşitliliği arasında büyük bir fark olduğu varsayımını destekler. 

Avantajları 

  • Her Varilüx için benzersiz bir gözlük camı tasarımı sunar
  • Varilüx gözlük camlarına kolaylıkla alışma
  • Her mesafe için anında odaklanma
  • Hızlı ve kolay adaptasyon
  • Görüş alanları arasında yumuşak geçiş
  • Her çerçevede benzersiz kullanıcı deneyimi
  • En son teknolojlerden, Büyük Veri yöntemlerinden ve Yapay Zeka unsurlarından yararlanan zamanın ötesinde bir gözlük camı
  • Görüş alanları, dijital görüş ve bilgisayar görüşü alanlarının eklenmesiyle güncellendi ve  önceliklerine göre bir alandan diğerine geçiş kolaylaştırıldı

Kullanıcı ister 45 ister yaşında, 65 yaşında olsun; görüş ihtiyaçları ve  profiline en yüksek düzeyde uyum sağlayan en iyi tasarım.

DİĞER VARİLÜX CAMLAR