Bir bakışta mineral gözlük camlarının başlıca faydaları:

  • Mükemmel optik performans
  • Muazzam yüzey sertliği
  • Yüksek çizilme direnci
  • Üstün dayanıklılık


Birçok gözlük camı üreticileri ne yazık ki artık kendi mineral gözlük camı portföylerinin gelişimine yatırım yapmamaktadır. Ama mineral gözlük camı hayranlarının endişelenmesine gerek yoktur, çünkü artık BY OPTİK mineral gözlük camları üreticileri ile sözleşmeler yapıp size en güzelini en uygun fiyata bünyesinde bulundurmaktadır.( kişisel olarak freeform teknolojisi ile özel olarak imal edilebilmektedirler, ve artık gözlük çerçeveleri, gözlük camları ve reçetelerle ilgili olası tüm kombinasyonlarda mevcuttur. )Ayrıca, BY OPTİK mineral progresif gözlük camı artık orta ve yakın görme aralıkları için de özelleştirilebilmektedir. Özellikle geceleri, şafak ve alacakaranlıkta size net bir görme kazandırmak için, BY OPTİK optisyeni de sizin için mineral gözlük camını özelleştirebilir.

İş yerindeyken veya hobilerizle uğraşırken özellikle toz veya kire maruz mu kalıyorsunuz? Mineral gözlük camının saflığının ve optik performansının büyük bir hayranı mısınız? Ya da gözlük camınızın dayanıklılığına büyük önem mi veriyorsunuz? O zaman, BY OPTİK mineral gözlük camı sizin için iyi bir çözüm olabilir.

Organik gözlük camları daha hafif ve kırılmaya karşı daha dayanıklı olduklarından, kesinlikle spor gözlüğü veya çocuk gözlüğü için ilk tercihtir. Ancak kamera, mikroskop ve teleskop camlar, ve modern akıllı telefonlardaki dokunmatik ekranlar gibi hassas optiklerin mineral camdan yapılmış olması tesadüf değildir. Mineral cam, tozlu ortamlarda gözlük camının üzerinde oluşan ince çizikleri önlemeye yardımcı, son derece sağlam, pürüzsüz ve çizilmeye dayanıklı yüzey sağlamaktadır.

Devamı da var, daha yüksek numaralı reçetelerde dahi, yüksek indeksli camlar sizin çok daha çekici ve gözlerinizin daha doğal görünmesini sağlayacak daha ince, daha slim gözlük camlarının üretilmesini sağlamaktadır.

Mineral gözlük camlarını bu kadar dayanıklı yapan nedir?


Mineral gözlük camının sırrı güçlü madde çapraz-bağlantı ve moleküllerin yoğun 3D yapısında yatmaktadır. Bu da uzun bir performans ömrünü garanti etmektedir, çünkü sert, pürüzsüz yüzey ilk etapta gelişen ince çizikleri durdurmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Devlet gözlük için ne kadar ödüyor? Numaralı gözlük cam fiyatları ne kadar, Sgk gözlük çerçeve modelleri ve numaralı gözlük fiyatları, SGK’nın karşıladığı gözlük modelleri, SGK anlaşmalı devletin karşıladığı gözlük çerçeve fiyatları ne kadar oldu?