Gözlüğünüzü temizlemenin ve bakımını yapmanın en doğru yolu nedir?

Gözlüğünüzün bakımı için ipuçları

 • Gözlük camlarınızı sadece BY OPTİK mağazamızdan aldığınız bezle temizleyin.
 • Gözlük camlarınızı hızlı bir şekilde temizlemeniz gerekiyorsa, lütfen gömlek kolunuzu, eşarbınızı vb. vs…kullanmayı düşünmeyin. Evde değilken gözlük camlarınız temizlemek için, BY OPTİK gözlük camı silme SPREY ve BEZLERİMİZ mükemmel çözümdür– hemen hemen hiç de yer kaplamazlar ve hemen kullanıma hazırlardır. Ve tümü zararlı katkı (örn;alkol, deterjan ,sls, paraben,florür)maddelerinden muaftır.
 • Gözlük camlarınızın her iki yüzeyini önce BY OPTİK temizleme spreyiyle nemlendirip ardından gözlük camını BY OPTİK gözlük beziniz ile temizlemek daha iyi sonuca ulaşmanızı sağlar.
 • Gözlükçüler neden genellikle temizleme mendillerinin kullanılmamasını tavsiye eder?
 • Piyasaya ilk çıktıklarında, temizleme mendilleri genellikle gözlük camlarına zarar verebilecek malzemeler içerirdi (ör. incecik ahşap parçacıkları). Bu problem daha sonra çözülmüştür. ZEISS nemli temizleme mendilleri mikro incelikte selüloz fiberlerden yapılır, gözlük camlarınız için naziktir, izden muaf sonuçlar sunar ve en önemlisi başka kimyasal maddeler içermez. Bu arada, akıllı telefonunuzun veya tabletinizin ekranını temizlemek için de idealdirler – hiç iz bırakmadan
 • BY OPTİK gözlük temizleme bezleri gözlük camlarınız için naziktir, izden muaf sonuçlar sunar ve en önemlisi başka kimyasal maddeler içermez. Bu arada, akıllı telefonunuzun veya tabletinizin ekranını temizlemek için de idealdirler – hiç iz bırakmadan temizler. Kirlendiğinde lütfen yıkamayın mağazamızdan ücretsiz olarak yenisini alın. Yıkandığında içerisindeki etken madde ve özellikler artık etkisini azaltacaktır.
 • Gözlüğünüz iyi bir evi hak ediyor! Takmadığınızda gözlüğünüzü sert bir kılıfta saklayın. Eğer kılıfınız yoksa gözlüğü gözlük camları yukarı bakacak şekilde güvenli bir yere koyduğunuzdan emin olun. Gözlüğünüzün aşırı ısıya maruz kalmaması da ayrıca önemlidir. 60 santigrat derecenin üzerindeki sıcaklıklar en dayanıklı camlara ve çerçevelere bile zarar verebilir. Özellikle plastik camlar yüksek sıcaklıklara maruz kalmamalıdır. Bu, gözlük camı kaplamalarının (örneğin antirefle kaplamada) dayanıklılığında olumsuz bir etkiye neden olabilir. Aşırı sıcaklık değişimleri, taban camın ve kaplamanın farklı yapılarına bağlı olarak yüzeyde çatlamalara neden olabilir. Dolayısıyla, ne kılıfınız ne de gözlük camlarınız uzun süre saunada veya yazın arabanızın ön panelinde bırakılmamalıdır.
 • Hijyen sebebiyle, burun desteklerinin de zamanla yenisi ile BY OPTİK mağazamızda değiştirilmesini öneriyoruz .
 • Gözlüğünüz de yamulma , burnunuzun üzerinden kayma gibi problem ile karşılaştığınızda lütfen ; düzeltme ,yapıştırma vs gibi hiç bir işlem yapmadan BY OPTİK mağazamıza ulaştırmanızı istiyoruz.
 • Peki neden bunların dışında bir şey yapmanızı önermiyoruz ; çünkü gözlük çerçeve ve gözlük camlarımız günümüz teknelojisinde bizim daha fazla konfora ulaşmamız için karmaşık malzemelerden yapılmıştır. İşte tam da bu yüzden gözlüklerinizin daha uzun ömürlü olması için tavsiyelerimize önemle rica ediyoruz.

 • Organik cam tam sentetik materyal. Kimyasal reaksiyonla monomerler ısıtılarak, dev moleküler zincirler, polimerler ile elde edilir. CR 39 en iyi bilinen organik materyaldir.

Kesinlikle yapmayın…!!!

 • Peçete,ıslak mendil( paketli ıslak mendil şeklinde satılan gözlük temizleme mendilleri) veya gömleğinizin ucu,başörtüsü veya herhangi bir bez …..VS camlarınızın yüzeyine zarar verebilir.
 • BY OPTİK gözlük temizleme bezleri kesinlikle yıkanmamalıdır!
 • Çünkü bu işlemler aslında kısa süre için sizi çok rahatlatacak ve temizlik gözle görülür şekilde artacaktır fakat bu işlemler birden fazla yapıldığında bir süre sonra gözlük camlarınızda buzlu çizikler ve çerçevenizde renk soyulmalarının gözlüklerinizin ömrünü tükettiğini göreceksiniz..