Gözlük camları hakkında daha fazla bilgi alın

Cam tasarımı, ihtiyacınız olan düzeltmeye ve günlük aktivitelerinize bağlıdır.

Cam kaplaması

Kaplamalar, camlara belirli özellikler ekleyerek; antirefle, çizilmeye karşı dayanıklı, renkli veya kontrast artırıcı hâle getirir.

Seçilen özelikler ile görüş ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize daha uygun olması sağlanır.


Cam işleme ve kaplama – pastanın kreması

Camların işlenmesi gerçekten de bir pastanın kremasının eklenmesi gibidir. MAXXEE veya GLA cam işlemleri camın yüzeyine uygulanır ya da azami dayanıklılık için üretim süreci esnasında camla birleştirilir. Tek yansıma önleyici kaplama veya birkaç cam işlemininin birden yapılmasını tercih edebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve tercihlerinize dayalı olarak yapılacak farklı cam işlemleri camı sizin için mükemmel hâle getirir.

Yansıma Önleyici Kaplamalar

Cam malzemesi

Farklı malzemeler; gücü, ağırlığı ve estetik görünüşü etkilediğinden, cam malzemesinin seçimi de önemlidir. Materyalin refraktif indeksi ne kadar fazla olursa, cam o kadar ince ve hafif olur.

Cam Materyelleri

Evet, camların malzemesi gerçekten büyük fark yaratır!

Saydam – ve ideal olarak görünmez – olsa da, camın malzemesi hem görüşünüz hem de görünümünüz için en önemli şeylerden biridir. Genelde BY OPTİK camları aslında cam değildir; hem performans hem de emsalsiz optik özellikler sunan benzersiz plastik alaşımlardan yapılırlar.

Farklı malzemelerin farklı refraktif indeksleri vardır. İndeks ne kadar yüksekse, camlar o kadar ince ve hafif olur. Böylece özellikle yüksek numaralardaki optik bozulmalar azaltılabilir. Ayrıca ağırlığın azalması gözlüğün daha rahat takılmasına imkân verir.

420 UV KAPLAMA

Dijital dünyada gerekli olan konfor ve koruma

Akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, televizyonlar ve GPS cihazlarının hepsi mavi ışık yayar. Bunlara uzun süre bakmak gözlerde zorlanmaya, göz yorgunluğuna, hatta uykunuzun gelmesine yol açar. Bu kaplama daha rahat görmenizi sağlar ve göz sağlığınızı korur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NEDEN? UV420 MAVİ IŞIK