FAYDALI BİLGİLER

Dengeli biyoritm

Doğal gün ışığı ile karşılaştırıldığında, dijital cihazlar doğal olmayan yüksek miktarda mavi ışık yayar. Sonuç olarak, iç saatimiz uyumsuz hale gelerek uykuya dalmayı zorlaştırabilir. BY OPTİK bilgisayar ekran koruyucu gözlük camları ile yenilikçi bir kaplama, mavi ışığı doğal bir düzeye indirir. 

Sonuç: Normal biyoritmler ve dinlendirici uyku korunur.

Troya’daki Yıldırım Araştırma Merkezi tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, test deneklerinin melatonin konsantrasyonu, bilgisayarda iki saat çalıştıktan sonra %23’e kadar azaldı.

Kaynak: Troya’daki Rensselaer Politeknik Enstitüsü’nün Aydınlatma Araştırma Merkezi

by optik…

 

 

 


 

Kendinizi bilgilendirin! byoptik size gözlüğe giden
yol hakkında bilgilendiriyor..

 

 


 

Yaptığımız hemen hemen herşeyde gözlerimize çoook güveniyoruz . Peki görmrmize yardımcı olan gözlükler hakkında hiç bilgimiz var mı?

 

 

 

 

 

 


 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 


 

Gözlük üretimi hassas ölçümler gerektirir. Kendinizi bilgilendirin! by optik size gözlüğe giden yolu gösteriyor ve gözlük modasındaki en son trendleri gösteriyor.

İnsan gözü karmaşık bir optik sistemdir – by optik bu büyüleyici organın anatomisini ve işlevselliğini açıklıyor. İlerleyen sayfalarda ayrıca gözlük satın almayla ilgili ipuçları, gözlüğün tarihçesi ve çerçeve ve cam üretimi hakkında bilgiler bulacaksınız..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

  

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 

GÖZLERİNİZE İYİ BAKIN

 

Görmek  müthiş bir beceridir.

 

Aile tarihçenizi öğrenin – Bazı göz hastalıkları genetik olabilir. Yaşa bağlı makula dejenerasyonu, glokom ve katarakt, yaygın genetik göz hastalıklarındandır. Erken teşhis çoğunlukla başarılı tedavinin anahtarı olduğundan aile tarihçenizi öğrenmeniz önemlidir.
Sağlıklı yaşam tarzı – Sağlıklı beslenmeden alacağınız besin maddeleri, vitaminler ve antioksidanlar, gözlerinizi zararlı UV ışınlarından ve bazı görme problemlerinden korur. Düzenli egzersiz sayesinde, görmenize zarar verebilecek yüksek tansiyon kontrol altına alınır. Düzenli beslenme ve egzersiz, sağlıklı bir kiloda kalmanızı sağlayarak, görme kaybına neden olabilecek diyabeti de engeller.

Dijital ayarlamalar – Gözlerinizi uzun süreli bilgisayar, laptop ve mobil telefon kullanımının vereceği hasarlardan korumanız önemlidir. Ekran parlaklığını azaltmak, çözünürlüğü ve kontrastı ayarlamak, düzenli aralıklarla ekran başından kalkmak ve gözleri parlak güneş ışığına maruz bırakmamak, CVS (Computer Vision Sendromu)’ye karşı alınacak önlemlerdendir.

UV koruması – Her gün ve gün boyu maruz kaldığımız UV ışınları cildinize olduğu kadar, gözlerinize de zararlıdır. Günlük koruma için gözlük kullanıcıları camlarında anti-UV kaplamalar isteyebilirler. Açık havada ise yüksek Göz-Güneş Koruma Faktörlü (E-SPF) güneş camları zararlı ışınları bloke edecektir.
Kazaların önlenmesi – Yaygın göz yaralanmaları doğru göz koruması ile önlenebilir. American Academy of Optometry verilerine göre, göz yaralanmalarının yarısı yemek pişirme, temizlik, bahçe işleri veya tamiratlar gibi günlük işler sırasında meydana geliyor. Kayak, bisiklet ve squash gibi bazı spor ve açıkhava aktiviteleri göz yaralanması riskini arttırıyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 


 

Yaptığımız hemen hemen herşeyde gözlerimize çoook güveniyoruz ;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 

Doğru gözlük camını seçmek, göz sağlığınız için çok önemlidir, antirefle kaplaması olmayan camlar doğru cam değildir. Her yaşta kullanıcıya tavsiye edilen antirefle kaplamalı camlar aşağıdaki faydaları sağlar:

 

 

 

 

 


 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 


 

Daha İyi Görün

Antirefleli camlar gece araç kullanırken farlardan ve cadde/sokak aydınlatmalarından gelen yansımaları engelleyerek daha güvenli ve daha konforlu sürüş sağlar.

 

 

 

 

 

 


 

 


 

Daha İyi Görünün

Antirefleli camlar öyle şeffaf, temiz ve yansımasızdır ki, sanki gözlüğünüzde cam yokmuş gibi görünür. Çevrenizdekiler gözlüğünüzü değil, gözlerinizi görürler.

 

 

 

 

 

 


 

 


 

Daha İyi Hissedin

Antirefleli camlar, bilgisayar ekranından ve parlak günışığından gelen yansımaları engelleyerek, başağrısı ve göz yorgunluğunu azaltır.Yansımayı engelleyen, çizilmeye, leke ve su tutmaya, tozlanmaya dayanıklı ve UV korumalı Crizal daha iyi görmenizi, daha iyi görünmenizi ve daha iyi hissetmenizi sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 


 

“Dünyagöz Hastanesi’nden Doç.Dr. Levent Akçay, dijital cihazlardan yayılan mavi ışığın zararlarını ve buna karşı alınması gereken tedbirleri anlattı.”

Akıllı telefon ve tabletler neredeyse vazgeçilmez bir parçamız oldu. Bu cihazlar sunduğu faydaların yanı sıra yaydığı mavi ışıkla göz sağlığımız için bir tehdit oluşturuyor. Dünyagöz Hastanesi’nden Doç.Dr. Levent Akçay mavi ışığın
zararlarını ve buna karşı alınması gereken tedbirleri anlattı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 


 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR…

 

 


 

Bazen ummadık zamanlarda aklımıza sorular gelir ve bunların cevaplarını bulmakta zorlanırız.. merak edilen sorular cevapsız kalmasın diye !